Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Elementlerin kantitatif olarak miktarlarının ölçülmesi zorlu bir iştir. Atomik Spektroskopi ismi verilen bu teknikle önce atomlar serbest hale geçirilmelidir. Bu numune hazırlığı sonrasında farklı tekniklerle miktar tayini yapılabilir. ICP OES (İndüktif Eşleşmiş Plazma Optik Emisyon Spektrometre) elementel analiz konusunda en önde gelen tekniklerdendir.

ICP Hem Plazma oluşumu için hem de soğutma için Argon gazı kullanır. Bunun için Plazmanın oluştuğu Torch ismi verilen hazne ve sistemin genel yapısı ile Argon gazı sarfiyatı önemlidir. Cihaz ve marka değerlendirirken bu detaylara bakılması gerekir.

Ayrıca AAS tekniğinden farklı olarak ICP‘de her element için ayrı lamba kullanılmaz. Bu sebeple aynı anda pek çok element bakılabilir. O yüzden kaç elementi kaç saniyede çalışabildiği, hangi elementi hangi dedeksiyon ve kantitasyon limitinde çalışabildiği önemli parametrelerdir.

Yine de günde çalışılacak numune sayısı ve her bir numunede kaç metalin analiz edileceğine göre AAS ya da ICP (İndüktif Eşleşmiş Plazma) tekniklerinden uygun olan seçilmelidir.

Spektrotek, İş birliğimiz aracılığıyla Thermo Scientific ICP sistemlerinin kalitesini, kusursuz satış sonrası desteğiyle laboratuvarlarınıza ulaştırıyoruz. Ancak unutmamalıdır ki ICP, çalışma beklentilerinize göre konfigüre edilen bir tekniktir. Uygulamalarınız ve takip edeceğiniz limit ya da regülasyonları bizimle paylaştığınızda, uzmanlarımız en doğru sistemi laboratuvarınıza ulaştırmak için tecrübeleriniz sizlerle paylaşacaktır. İletişim için: info@spektrotek.com

 

iCAP Pro serilerinden fiyat / performans olarak en uygun sistemi sizlere kazandırmamız için bize ulaşın.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.